Bezprzewodowa sieć WiFi

WIFI POCZTA ORAZ APLIKACJE OFFICE365

 

Bezprzewodowa sieć WiFi udostępniana jest na terenie uczelni wszystkim studentom i pracownikom WSZŚ. Warunkiem podłączenia do sieci jest wypełnienie "karty użytkownika". Karty są do pobrania w dziekanacie lub tutaj. Wypełniony formularz należy złożyć w dziekanacie. Po weryfikacji danych uzyskujemy dostęp do internetu za pośrednictwem sieci "WSZS_1" lub "WSZS_2" w zależności od naszej aktualnej lokalizacji w budynku uczelni lub jego bezpośrednim sąsiedztwie. Dodatkowo wymagane jest zalogowanie się przez formularz www przed uzyskaniem dostępu do internetu - login i hasło identyczne jak w przypadku logowania do wirtualnego dziekanatu. Problemy prosimy zgłaszać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub bezpośrednio do dziekanatu.

Poczta i pozostałe usługi Office 365

Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem we współpracy z firmą Microsoft uruchomiła program Live@edu. Udostępnia on placówkom akademickim zestaw bezpłatnych, hostowanych usług komunikacyjnych dla pracowników, studentów, absolwentów i kandydatów. W ramach programu uzyskujemy dostęp do: poczty elektronicznej (10 GB miejsca), kalendarza, komunikatora internetowego, folderów on-line (25 GB miejsca) i innych usług komunikacyjnych. Możliwy jest również dostęp z urządzeń przenośnych.

 

KORZYŚCI


- Poczta elektroniczna
Pozwala korzystać z bezpłatnych kont pocztowych w domenie "wszstuchola.pl" udostępniając pełną funkcjonalność Exchange, filtry antyspamowe i antywirusowe, foldery ułatwiające porządkowanie poczty, zoptymalizowany interfejs Outlook, integrację kalendarza i kontaktów z systemem Exchange wykorzystywanym przez personel naukowy i administracyjny uczelni.

- Kalendarz
Wykorzystaj wszystkie zalety Kalendarza wyświetlając daty i godziny w sposób zgodny z indywidualnymi potrzebami. Rezerwuj terminy w kalendarzu oraz nie zapominaj o ważnych datach dzięki funkcjom zaawansowanym, takim jak cykliczność i przypomnienia.

- Komunikator internetowy
Komunikator umożliwia łatwy kontakt z osobami przebywającymi w różnych miejscach przy użyciu szerokiej gamy opcji komunikacyjnych, w tym wiadomości błyskawicznych, głosu i wideo, pozwalając na korzystanie z większej funkcjonalności niż zwykły czat. Wysyłaj wiadomości SMS wprost z interfejsu komunikatora.

- Foldery on-line
SkyDrive pozwala przechowywać dokumenty on-line, dzięki czemu uzyskujemy do nich dostęp z dowolnego komputera i możemy udostępniać je innym. 25 GB chronionej hasłem przestrzeni pozwala nam przechowywać dokumenty w internecie z możliwością tworzenia folderów prywatnych, współdzielonych i publicznych.

- Live Spaces
Pozwala tworzyć obszary przeznaczone na projekty grupowe, kluby studenckie i strony osobiste z możliwością tworzenia łączy do dokumentów przechowywanych w SkyDrive. Obszar może być dostępny publicznie tylko dla osób znajdujących się na liście kontaktów. Ponadto możliwe jest tworzenie blogów oraz prowadzenie dyskusji grupowych.

- Dostęp z urządzeń przenośnych
Z usług Live@edu można korzystać także za pośrednictwem telefonów komórkowych. Pocztę elektroniczną można odbierać na telefonach komórkowych obsługujących protokół POP3. Usługi Windows Live Spaces, Outlook Live, Hotmail i Messenger są dostępne z urządzeń obsługujących protokół WAP.

- Zaawansowana ochrona i filtry niechcianej poczty
Blokada ponad 95% spamu i 99% spamu zawierającego grafikę. Pomimo że ogólny ruch w Internecie wynikający z przesyłania spamu wzrósł w ciągu ostatniego roku o 40%, liczba niechcianych wiadomości trafiających do skrzynek pocztowych Hotmail spadła o 80%.

- Dream Spark
Po potwierdzeniu tożsamości studenci mogą pobrać z witryny DreamSpark oprogramowanie oraz określony zestaw narzędzi projektowych i programistycznych z zestawem kluczy licencyjnych. Oprogramowanie udostępnione jest do użytku edukacyjnego, niekomercyjnego.

Aplikacje Office365 
Dzięki usłudze Office 365 otrzymujesz znajome, zawsze aktualne aplikacje na Twoich ulubionych urządzeniach. Aplikacje pakietu Microsoft Office Mobile są zoptymalizowane pod kątem obsługi dotykowej i mniejszych ekranów w telefonach i tabletach z systemem Windows.