E-learningL_II

Microsoft Teams

E-learning

 Moodle

Wydawnictwo WSZŚ

Zapraszamy na stronę Wydawnictwa

Biuletyn informacji publicznej

Zapraszamy na stronę BIP

II Konferencja Popularnonaukowa pn. „Przyroda kluczowym zasobem zrównoważonego rozwoju"

 

W dniu 16 marca 2018 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem w Tucholi odbyła się II Konferencja Popularnonaukowa pn. „Przyroda kluczowym zasobem zrównoważonego rozwoju".

Konferencja jest elementem opieki naukowo – dydaktycznej, którą Uczelnia sprawuje nad szkołami w formie wspólnych inicjatyw edukacyjnych i adresowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu sępoleńskiego. Oprócz uczniów i nauczycieli szkół w konferencji udział wzięli zaproszeni goście: Pani Jolanta Metkowska – Dyrektor Wydziału Edukacji Ponadpodstawowej, Specjalnej i Placówek Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy (reprezentująca Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Pana Marka Gralika), Pan Jerzy Kowalik – Członek Zarządu Powiatu Tucholskiego, Pan Dariusz Wojtania - Sekretarz Gminy Sępólno Krajeńskie (reprezentujący Pana Waldemara Stupałkowskiego – Burmistrza Sępólna Krajeńskiego) oraz dyrektorzy szkół: Pan Marian Basa (Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie), Pan Tomasz Cyganek (Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim) oraz Pan Ireneusz Wesołowski (Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych im. Leona Janty-Połczyńskiego w Tucholi).

Podczas dwóch sesji planarnych wygłoszone zostały cztery referaty przygotowane przez uczniów:

Luiza Gracz, Jakub Suder, Rafał Nita (Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Więcborku). ROZWÓJ ENERGETYKI JĄDROWEJ W POLSCE WOBEC ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU.

Agnieszka Kotuniak, Tomasz Kaczmarek (Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim) . GMO – FAKTY I MITY.

Bartosz Jamnik, Michał Ziemak, Natalia Murek, Lidia Skoczek (Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. I Armii Wojska Polskiego w Sypniewie). ROLNICTWO EKOLOGICZNE.

Kinga Lindeman, Wiktoria Wojciechowska, Paulina Leda (Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim). EKOTURYSTYKA ZDROWOTNA, CZYLI ROLA I ZNACZENIE SANATORIÓW.

Wystąpienia uczniów poprzedził wykład wprowadzający JM Rektora WSZŚ w Tucholi dra Krzysztofa Kannenberga pt. „Wybrane aspekty rozwoju zrównoważonego”. Wiele emocji wzbudził poświęcony idei zrównoważonego rozwoju i problematyce ekologicznej panel dyskusyjny z udziałem prelegentów. W programie konferencji znalazł się również – jak zawsze fantastyczny - występ artystyczny uczennic Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych im. Leona Janty - Połczyńskiego w Tucholi.

Cieszy nas, że konferencja nie tylko rozbudza zainteresowania poznawcze, ale także kształtuje postawy młodych ludzi i poczucie współodpowiedzialności w odniesieniu do wartości, jaką jest środowisko przyrodnicze. 

  


 

Strefa EduBiznes - Konkurs

Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi zorganizowała Konkurs w ramach (stworzonej przez Uczelnię, sępoleńskie szkoły ponadgimnazjalne i przedsiębiorstwa) Strefy EduBiznes. Celem Konkursu była promocja szkolnictwa zawodowego i zachęcenie uczniów do kształcenia się na kierunkach technicznych, popularyzacja idei współpracy otoczenia nauki z biznesem oraz aktywizowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych do poszerzania wiedzy na temat funkcjonowania lokalnych przedsiębiorstw i umiejętności rozwiązywania zagadnień typu case study.

Konkurs polegał na przygotowaniu przez zespół uczniów we współpracy z konkretnym przedsiębiorstwem studium przypadku dotyczącego jednego z tematów „Polepszenie wizerunku firmy” lub „Od projektu do produktu”.

Kapituła Konkursowa powołana przez Organizatora, a składająca się z przedstawicieli WSZŚ w Tucholi, szkół i przedsiębiorstw wyróżniła prace uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim (praca) oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim (praca).

Wszystkim uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy merytorycznych opracowań i propozycji innowacyjnych rozwiązań.

W dniu 9 marca 2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim odbyło się podsumowanie Konkursu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć tutaj.

 

LO w Sępólnie Krajeńskim

ZSP w Sępólnie Krajeńskim

 


 

Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi zaprasza na studia na nowo otwartym kierunku EKOTURYSTYKA ZDROWOTNA.

 

Utworzenie kierunku EKOTURYSTYKA ZDROWOTNA jest efektem szeroko zakrojonej analizy struktury socjoekonomicznej oraz rynku pracy województwa kujawsko-pomorskiego (w szczególności obszaru Borów Tucholskich), konsultacji z władzami samorządowymi i organizacjami turystycznymi.

EKOTURYSTYKA ZDROWOTNA to 3,5-letnie studia I stopnia o profilu praktycznym. Absolwenci kierunku EKOTURYSTYKA ZDROWOTNA będą merytorycznie i praktycznie przygotowani do pracy w sektorze lokalnych usług turystycznych, nakierowanych na obsługę osób o różnym stopniu niepełnosprawności. Zdobędą wiedzę interdyscyplinarną z zakresu nauk społecznych, przyrodniczych, medycznych i nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej. Wiedza ta pozwoli na prowadzenie wielokierunkowego bądź specjalistycznego rodzinnego gospodarstwa ekoturystycznego, prawidłową organizację różnorodnych form wypoczynku, a także środowiskową działalność paramedyczną - pracę opiekuńczą adresowaną zwłaszcza do osób starszych. Ponadto absolwenci kierunku EKOTURYSTYKA ZDROWOTNA uzyskają umiejętności w zakresie prowadzenia własnej działalności gospodarczej i zarządzania turystyką.

Działalność związana z tradycyjnie pojętą agroturystyką, połączona z podstawową wiedzą paramedyczną - dietetyką, opieką środowiskową i paliatywną, organizacją czasu wolnego podopiecznych w różnym wieku i z wielorakimi dysfunkcjami, to przyszłość na rynku usług związanych z turystyką wiejską.


Jak dotąd jedyne takie studia w Polsce!


Godziny pracy

Rektorat
Pon. - Pt. 8.30 - 15.30

tel. +48 52 559 20 22
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.Dziekanat
Pon. - Pt. 8.00 - 16.00
Sob. 8.00 - 14.00
Niedziela - Pon. - nieczynny

tel./fax. +48 52 559 19 87
tel.kom. +48 508 206 919
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


Kwestura
Pon. - Pt. 8.00 - 16.00


tel. +48 52 554 01 05
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Akademickie Biuro Karier

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Konto bankowe

Bank Millenium S.A. w Warszawie, numer:

13116022020000000038802025

Program zniżek

Oprogramowanie

Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi wykorzystuje oprogramowanie firmy ArcaBit na podstawie licencji ONSITE udzielonej na wszystkie stanowiska komputerowe.
Czytaj więcej...
Od 2011 roku w Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi wykorzystywane jest oprogramowanie ProgeCAD.
Czytaj więcej...

Akredytacje

PREZYDIUM

PAŃSTWOWEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ

WYDAŁO OCENĘ POZYTYWNĄ

DLA KIERUNKÓW:

  • ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU w 2011 r.

  • INŻYNIERIA ŚRODOWISKA w 2007 r.

  • LEŚNICTWO w 2019 r.

    PREZYDIUM POLSKIEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ WYDAŁO W ROKU 2013 OCENĘ POZYTYWNĄ W SPRAWIE OCENY INSTYTUCJONALNEJ NA WYDZIALE INŻYNIERYJNYM
    WSZŚ W TUCHOLI.

     

Znajdź nas na Facebook'u