E-learningL_II

Microsoft Teams

E-learning

 Moodle

Wydawnictwo WSZŚ

Zapraszamy na stronę Wydawnictwa

Biuletyn informacji publicznej

Zapraszamy na stronę BIP

  

Zarządzenie nr 5/2020 Rektora WSZŚ w Tucholi z dnia 11 kwietnia 2020 roku

w sprawie zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-Co V-2

wśród członków społeczności WSZŚ w Tucholi

 


 

Komunikat w sprawie zagrożenia epidemiologicznego

 

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym spowodowanym koronawirusem SARS-CoV-2, władze Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem w Tucholi zalecają zapoznanie się z informacją Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 21.02.2020 dla uczelni wyższych. Należy na bieżąco śledzić komunikaty GIS i innych instytucji państwowych oraz stosować się do wytycznych w nich zawartych.

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił całodobową infolinię o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Numer infolinii: 800-190-590

  


 

  

 

V KONKURS

BEZPIECZEŃSTWO EKOLOGICZNE GMINY


Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi oraz Kujawsko-Pomorskie Samorządowe Stowarzyszenie Salutaris już po raz piąty zorganizowały Konkurs pn. Bezpieczeństwo ekologiczne gminy. W roku szkolnym 2018/2019 konkurs zrealizowany został ze szczególnym zwróceniem  uwagi na zagadnienia związane z przeciwdziałaniem  zmianom  klimatycznym - czyste powietrze.

Patronat honorowy nad Konkursem objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska, natomiast fundatorem nagród dla laureatów Konkursu był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Zainteresowanie konkursem nie słabnie. Do udziału w tegorocznej edycji zgłoszono 57 uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych, uczniów gimnazjów oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Uczniowie w swoich prezentacjach i filmach przedstawili problem bezpieczeństwa ekologicznego swojej miejscowości, wpływ wykorzystywanych tam substancji chemicznych na środowisko i zdrowie ludzi, omówiono znane systemy zbierania i recyklingu odpadów oraz podano zalecenia dotyczące prowadzenia edukacji ekologicznej.

Laureaci I etapu zmierzyli się ze sobą w etapie II rozwiązując test dotyczący wiadomości ogólnych z zakresu bezpieczeństwa ekologicznego. Zagadnienia obowiązujące uczestników Konkursu to odnawialne źródła energii, transport niskoemisyjny, ochrona wód, ochrona powietrza, gospodarka odpadami, rozwój zrównoważony, ochrona krajobrazu i ochrona przyrody, Natura 2000, różnorodność biologiczna, ochrona klimatu, instytucje ochrony środowiska, zasoby naturalne, żywność ekologiczna, bezpieczeństwo ekologiczne, gospodarowanie zasobami wodnymi , problem niskiej emisji i zagrożenie smogiem, przyczyny powstawania smogu i sposoby przeciwdziałania, przeciwdziałanie zmianom klimatycznym - czyste powietrze.

Podczas finału w dniu 13 czerwca 2019 roku nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników konkursu, a także wręczenie dyplomów i nagród. W gali licznie udział wzięli również zaproszeni goście reprezentujący organizatorów, lokalne jednostki samorządu terytorialnego, departamenty  Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego (Planowania Strategicznego i Rozwoju Gospodarczego; Rolnictwa i Geodezji; Rzecznik Funduszy Europejskich; Biuro ds. Współpracy z Samorządami Lokalnymi), Kujawsko-Pomorskie Biuro Planowania Przestrzennego i Regionalnego oraz Kolegium Jagiellońskie Toruńską Szkołę Wyższą. Program II etapu wzbogaciła prezentacja prac finalistów oraz występ artystyczny uczennic Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi.

W klasyfikacji końcowej najlepszymi w poszczególnych kategoriach konkursowych okazały się następujące szkoły:

- kategoria szkoły podstawowe/gimnazja - Izabela Zabost, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Tłuchowie,

- kategoria szkoły ponadpodstawowe - Jakub Muzolf, Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych im. Leona Janty-Połczyńskiego w Tucholi.

Za udział oraz duże zaangażowanie dziękujemy wszystkim uczestnikom. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów. 

 

Do zobaczenia w przyszłym roku!

 


 

 

 

 

III KONFERENCJA POPULARNONAUKOWA

PRZYRODA KLUCZOWYM ZASOBEM ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

   

III Konferencja Popularnonaukowa „Przyroda kluczowym zasobem zrównoważonego rozwoju" została zorganizowana przez Wyższą Szkołę Zarządzania Środowiskiem w Tucholi. Konferencja odbyła się w dniu 30 maja 2019 roku w siedzibie Uczelni i zgromadziła 50 uczestników. Patronat honorowy nad konferencją objął Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska. 

Konferencja adresowana była do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatów sępoleńskiego, tucholskiego i świeckiego. Główne zagadnienia tematyczne konferencji to zrównoważony rozwój oraz problematyka ekologiczna. Przygotowano siedem wystąpień, których autorami byli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kotarbińskiego i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim, Liceum Ogólnokształcącego  im. Janusza Korczaka oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Więcborku, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. I Armii Wojska Polskiego w Sypniewie, a także Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych im. Leona Janty-Połczyńskiego w Tucholi. Sesjom planarnym przewodniczył JM Rektor WSZŚ w Tucholi dr Krzysztof Kannenberg, a poprzedził je wykład Pani mgr Krystyny Kannenberg pt. „Co zagraża przyrodzie. Ekologia i jej rola we współczesnym świecie”.

W konferencji oprócz uczniów szkół ponadpodstawowych i ich nauczycieli udział wzięli również zaproszeni goście: Dyrektor Wydziału Edukacji Ponadpodstawowej, Specjalnej i Placówek Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy reprezentująca Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, Zastępca Dyrektora Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, członek Zarządu Powiatu Tucholskiego reprezentujący Starostę Tucholskiego, Sekretarz Powiatu Sępoleńskiego reprezentująca Starostę Sępoleńskiego, Dyrektor LO im. Tadeusza Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim, Dyrektor LO im. Janusza Korczaka w Więcborku oraz Dyrektor ZSLiA  im. Leona Janty Połczyńskiego w Tucholi.

 

Konferencja to trzecie już z cyklu spotkanie naukowe młodzieży, w którym młodzi ludzie wzięli udział zarówno jako słuchacze, jak i prelegenci. Referaty uczniów wzbudziły zainteresowanie oraz zaowocowały żywiołową dyskusją.

 


 

 

 

HARMONOGRAM Konferencji - do pobrania

 


 

 IV Konkurs pn.

BEZPIECZEŃSTWO EKOLOGICZNE GMINY

 

Uczestnicy IV  Konkursu pn. „Bezpieczeństwo ekologiczne gminy” zmagania mają już za sobą. W miniony piątek 15 czerwca 2018 roku w siedzibie Uczelni odbył się II etap konkursu oraz gala finałowa.

Tradycyjnie konkurs rozgrywa się w dwóch kategoriach -  biorą w nim udział uczniowie gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Organizatorami są Kujawsko-Pomorskie Samorządowe Stowarzyszenie Salutaris oraz Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją konkursu objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, natomiast fundatorem nagród dla laureatów konkursu był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. W roku szkolnym 2017/2018 konkurs poświęcony był zagadnieniom związanym z  niską emisją i zagrożeniem smogiem z uwzględnieniem przyczyn powstania oraz sposobów przeciwdziałania.

Problematyka prac konkursowych zgłaszanych do I etapu konkursu dotyczyła szeroko rozumianego bezpieczeństwa ekologicznego na poziomie lokalnym oraz jego wpływu na jakość życia mieszkańców. Autorów 10 najwyżej ocenionych przez komisję konkursową prezentacji lub filmów zaprosiliśmy do udziału w II etapie konkursu.

Laureaci I etapu zmierzyli się ze sobą w finale - etap II składał się z testu zamkniętego jednokrotnego wyboru dotyczącego wiadomości ogólnych z zakresu bezpieczeństwa ekologicznego. Finalistami konkursu zostali:

w kategorii gimnazjum:

I miejsce - Wiktoria Dzwonkowska (Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu)

II miejsce - Adam Jarosław Kozakiewicz (Gimnazjum w Zespole Szkół w Tłuchowie)

III miejsce - Aleksandra Grzybowska (Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu)

w kategorii szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce ex aequo - Joanna Lewandowska (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Pawła II w Inowrocławiu), Michał Glaner (Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi)

II miejsce - Joanna Rekowska (Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi)

III miejsce - Karolina Głowacka (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Pawła II w Inowrocławiu).

Podczas gali finałowej finaliści zaprezentowali swoje prace, po czym nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników konkursu, a także wręczenie dyplomów i nagród. Wśród zaproszonych gości znaleźli się eksperci: Pan Edward Reszkowski (rzecznik Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu), Pan Sławomir Flanz (zastępca dyrektora, kierownik Kujawsko-Pomorskiego Biura Planowania Przestrzennego  i Regionalnego we Włocławku, oddział w Toruniu) oraz Pan Tadeusz Kierel (przedstawiciel Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu). Program finału uświetnił występ artystyczny uczennic Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, uczniom i nauczycielom dziękujemy za udział, i już zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji wojewódzkiego Konkursu pn.„Bezpieczeństwo ekologiczne gminy”.

 

 

 


 

 

HARMONOGRAM Konferencji - do pobrania

 


 

Godziny pracy

Rektorat
Pon. - Pt. 8.30 - 15.30

tel. +48 52 559 20 22
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.Dziekanat
Pon. - Pt. 8.00 - 16.00
Sob. 8.00 - 14.00
Niedziela - Pon. - nieczynny

tel./fax. +48 52 559 19 87
tel.kom. +48 508 206 919
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


Kwestura
Pon. - Pt. 8.00 - 16.00


tel. +48 52 554 01 05
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Akademickie Biuro Karier

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Konto bankowe

Bank Millenium S.A. w Warszawie, numer:

13116022020000000038802025

Program zniżek

Oprogramowanie

Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi wykorzystuje oprogramowanie firmy ArcaBit na podstawie licencji ONSITE udzielonej na wszystkie stanowiska komputerowe.
Czytaj więcej...
Od 2011 roku w Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi wykorzystywane jest oprogramowanie ProgeCAD.
Czytaj więcej...

Akredytacje

PREZYDIUM

PAŃSTWOWEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ

WYDAŁO OCENĘ POZYTYWNĄ

DLA KIERUNKÓW:

  • ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU w 2011 r.

  • INŻYNIERIA ŚRODOWISKA w 2007 r.

  • LEŚNICTWO w 2019 r.

    PREZYDIUM POLSKIEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ WYDAŁO W ROKU 2013 OCENĘ POZYTYWNĄ W SPRAWIE OCENY INSTYTUCJONALNEJ NA WYDZIALE INŻYNIERYJNYM
    WSZŚ W TUCHOLI.

     

Znajdź nas na Facebook'u