LeśnictwoL_II

Studia II stopnia - czytaj więcej

Stacja pogodowa

 Stacja pogodowa Vantage Pro 2

Wydawnictwo WSZŚ

Zapraszamy na stronę Wydawnictwa

Biuletyn informacji publicznej

Zapraszamy na stronę BIP

 

 IV Konkurs pn.

BEZPIECZEŃSTWO EKOLOGICZNE GMINY

 

Uczestnicy IV  Konkursu pn. „Bezpieczeństwo ekologiczne gminy” zmagania mają już za sobą. W miniony piątek 15 czerwca 2018 roku w siedzibie Uczelni odbył się II etap konkursu oraz gala finałowa.

Tradycyjnie konkurs rozgrywa się w dwóch kategoriach -  biorą w nim udział uczniowie gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Organizatorami są Kujawsko-Pomorskie Samorządowe Stowarzyszenie Salutaris oraz Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją konkursu objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, natomiast fundatorem nagród dla laureatów konkursu był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. W roku szkolnym 2017/2018 konkurs poświęcony był zagadnieniom związanym z  niską emisją i zagrożeniem smogiem z uwzględnieniem przyczyn powstania oraz sposobów przeciwdziałania.

Problematyka prac konkursowych zgłaszanych do I etapu konkursu dotyczyła szeroko rozumianego bezpieczeństwa ekologicznego na poziomie lokalnym oraz jego wpływu na jakość życia mieszkańców. Autorów 10 najwyżej ocenionych przez komisję konkursową prezentacji lub filmów zaprosiliśmy do udziału w II etapie konkursu.

Laureaci I etapu zmierzyli się ze sobą w finale - etap II składał się z testu zamkniętego jednokrotnego wyboru dotyczącego wiadomości ogólnych z zakresu bezpieczeństwa ekologicznego. Finalistami konkursu zostali:

w kategorii gimnazjum:

I miejsce - Wiktoria Dzwonkowska (Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu)

II miejsce - Adam Jarosław Kozakiewicz (Gimnazjum w Zespole Szkół w Tłuchowie)

III miejsce - Aleksandra Grzybowska (Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu)

w kategorii szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce ex aequo - Joanna Lewandowska (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Pawła II w Inowrocławiu), Michał Glaner (Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi)

II miejsce - Joanna Rekowska (Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi)

III miejsce - Karolina Głowacka (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Pawła II w Inowrocławiu).

Podczas gali finałowej finaliści zaprezentowali swoje prace, po czym nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników konkursu, a także wręczenie dyplomów i nagród. Wśród zaproszonych gości znaleźli się eksperci: Pan Edward Reszkowski (rzecznik Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu), Pan Sławomir Flanz (zastępca dyrektora, kierownik Kujawsko-Pomorskiego Biura Planowania Przestrzennego  i Regionalnego we Włocławku, oddział w Toruniu) oraz Pan Tadeusz Kierel (przedstawiciel Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu). Program finału uświetnił występ artystyczny uczennic Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, uczniom i nauczycielom dziękujemy za udział, i już zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji wojewódzkiego Konkursu pn.„Bezpieczeństwo ekologiczne gminy”.

 

 

 


 

 

HARMONOGRAM Konferencji - do pobrania

 


 

Godziny pracy

Rektorat
Pon. - Pt. 8.30 - 15.30

tel. +48 52 559 20 22
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.Dziekanat
Wt. - Czw. 8.00 - 16.00
Piątki zjazdowe 10.00 - 18.00
Sob. zjazdowe 8.00 - 16.00
Niedziela - Pon. - nieczynny

tel./fax. +48 52 559 19 87
tel.kom. +48 508 206 919
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


Kwestura
Pon. - Pt. 8.00 - 16.00
Piątki zjazdowe 8.00 - 18.00
Sob. zjazdowe 8.00 - 14.00

tel. +48 52 554 01 05
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Akademickie Biuro Karier

2 i 4 piątek miesiąca
w godzinach 16.15 - 17.15


tel. +48 52 554 01 04
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Konto bankowe

Bank Millenium S.A. w Warszawie, numer:

13116022020000000038802025

Program zniżek

Oprogramowanie

Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi wykorzystuje oprogramowanie firmy ArcaBit na podstawie licencji ONSITE udzielonej na wszystkie stanowiska komputerowe.
Czytaj więcej...
Od 2011 roku w Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi wykorzystywane jest oprogramowanie ProgeCAD.
Czytaj więcej...

Akredytacje

PREZYDIUM

PAŃSTWOWEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ

WYDAŁO OCENĘ POZYTYWNĄ

DLA KIERUNKÓW:

  • ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU w 2011 r.

  • INŻYNIERIA ŚRODOWISKA w 2007 r.

  • LEŚNICTWO w 2010 r.

    PREZYDIUM POLSKIEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ WYDAŁO OCENĘ POZYTYWNĄ W SPRAWIE OCENY INSTYTUCJONALNEJ NA WYDZIALE INŻYNIERYJNYM
    WSZŚ W TUCHOLI.

     

Znajdź nas na Facebook'u