Bezprzewodowa sieć WiFiWIFI POCZTA ORAZ APLIKACJE OFFICE365

Bezprzewodowa sieć WiFi udostępniana jest na terenie uczelni wszystkim studentom i pracownikom WSZŚ. Warunkiem podłączenia do sieci jest wypełnienie "karty użytkownika". Karty są do pobrania w dziekanacie lub tutaj. Wypełniony formularz należy złożyć w dziekanacie. Po weryfikacji danych uzyskujemy dostęp do internetu za pośrednictwem sieci "WSZS_1" lub "WSZS_2" w zależności od naszej aktualnej lokalizacji w budynku uczelni lub jego bezpośrednim sąsiedztwie. Dodatkowo wymagane jest zalogowanie się przez formularz www przed uzyskaniem dostępu do internetu - login i hasło identyczne jak w przypadku logowania do wirtualnego dziekanatu. Problemy prosimy zgłaszać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub bezpośrednio do dziekanatu.

- Poczta i pozostałe usługi Office 365

Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem we współpracy z firmą Microsoft uruchomiła program Live@edu. Udostępnia on placówkom akademickim zestaw bezpłatnych, hostowanych usług komunikacyjnych dla pracowników, studentów, absolwentów i kandydatów. W ramach programu uzyskujemy dostęp do: poczty elektronicznej (10 GB miejsca), kalendarza, komunikatora internetowego, folderów on-line (25 GB miejsca) i innych usług komunikacyjnych. Możliwy jest również dostęp z urządzeń przenośnych.

Instrukcja aktywacji konta


KORZYŚCI

- Poczta elektroniczna
Pozwala korzystać z bezpłatnych kont pocztowych w domenie "wszstuchola.pl" udostępniając pełną funkcjonalność Exchange, filtry antyspamowe i antywirusowe, foldery ułatwiające porządkowanie poczty, zoptymalizowany interfejs Outlook, integrację kalendarza i kontaktów z systemem Exchange wykorzystywanym przez personel naukowy i administracyjny uczelni.

- Kalendarz
Wykorzystaj wszystkie zalety Kalendarza wyświetlając daty i godziny w sposób zgodny z indywidualnymi potrzebami. Rezerwuj terminy w kalendarzu oraz nie zapominaj o ważnych datach dzięki funkcjom zaawansowanym, takim jak cykliczność i przypomnienia.

- Komunikator internetowy
Komunikator umożliwia łatwy kontakt z osobami przebywającymi w różnych miejscach przy użyciu szerokiej gamy opcji komunikacyjnych, w tym wiadomości błyskawicznych, głosu i wideo, pozwalając na korzystanie z większej funkcjonalności niż zwykły czat. Wysyłaj wiadomości SMS wprost z interfejsu komunikatora.

- Foldery on-line
SkyDrive pozwala przechowywać dokumenty on-line, dzięki czemu uzyskujemy do nich dostęp z dowolnego komputera i możemy udostępniać je innym. 25 GB chronionej hasłem przestrzeni pozwala nam przechowywać dokumenty w internecie z możliwością tworzenia folderów prywatnych, współdzielonych i publicznych.

- Live Spaces
Pozwala tworzyć obszary przeznaczone na projekty grupowe, kluby studenckie i strony osobiste z możliwością tworzenia łączy do dokumentów przechowywanych w SkyDrive. Obszar może być dostępny publicznie tylko dla osób znajdujących się na liście kontaktów. Ponadto możliwe jest tworzenie blogów oraz prowadzenie dyskusji grupowych.

- Dostęp z urządzeń przenośnych
Z usług Live@edu można korzystać także za pośrednictwem telefonów komórkowych. Pocztę elektroniczną można odbierać na telefonach komórkowych obsługujących protokół POP3. Usługi Windows Live Spaces, Outlook Live, Hotmail i Messenger są dostępne z urządzeń obsługujących protokół WAP.

- Zaawansowana ochrona i filtry niechcianej poczty
Blokada ponad 95% spamu i 99% spamu zawierającego grafikę. Pomimo że ogólny ruch w Internecie wynikający z przesyłania spamu wzrósł w ciągu ostatniego roku o 40%, liczba niechcianych wiadomości trafiających do skrzynek pocztowych Hotmail spadła o 80%.

- Dream Spark
Po potwierdzeniu tożsamości studenci mogą pobrać z witryny DreamSpark oprogramowanie oraz określony zestaw narzędzi projektowych i programistycznych z zestawem kluczy licencyjnych. Oprogramowanie udostępnione jest do użytku edukacyjnego, niekomercyjnego.

- Aplikacje Office365