W imieniu Władz uczelni informujemy, że uruchamiamy w WSZŚ Koło Uczelniane SIMP czyli Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich.

 

Stowarzyszenie to jest znane wielu inżynierom i technikom związanym z mechaniką oraz z zawodami pokrewnymi mechanice. Zrzesza też sympatyków innych technologii i obszarów techniki oraz organizacji, zarządzania i ekonomiki przedsiębiorstw.

 

SIMP jako stowarzyszenie twórcze o charakterze naukowo-technicznym składa się z kilkudziesięciu oddziałów oraz sekcji i towarzystw naukowo-technicznych o charakterze branżowym (np. Towarzystwo Chłodnictwa Klimatyzacji i Pomp Ciepła, Sekcja Ochrony Środowiska, Sekcja Inżynierii Środowiska, Towarzystwo Naukowo-Techniczne Obrabiarek i Narzędzi – dla budownictwa, leśnictwa i rolnictwa, Sekcja Organizacji i Przemysłu, Sekcja Projektowania Organizacji Zakładów i Ochrony Środowiska). Dzisiaj SIMP to przeszło 90 lat tradycji i zrzeszonych kilkanaście tysięcy inżynierów, techników i sympatyków techniki.

 

SIMP bardzo mocno dba o klimat solidarności koleżeńskiej i rozwój gospodarczy oraz bezpieczeństwo kraju.

 

Serdecznie zapraszamy do wstępowania w szeregi Koła zarówno studentów jak i wykładowców naszej uczelni. Jeśli jesteś już członkiem SIMP - ujawnij się i spotkaj z nami.

 

Członkostwo w SIMP może Wam towarzyszyć przez resztę Waszego zawodowego i inżynierskiego życia bowiem w wielu przedsiębiorstwach istnieją Koła Zakładowe SIMP, w których możecie dalej pozostawać aktywni.

 

Co możecie mieć z SIMP-u?

Przede wszystkim wchodzicie do ważnej organizacji inżynierskiej i na inżynierską drogę ekspercką w Stowarzyszeniach technicznych NOT, SIMP. Droga ekspercka to możliwość otrzymania certyfikatów:

- Rzeczoznawcy SIMP
- Karty Zawodowej Inżyniera SIMP
- Uzyskanie specjalizacji inżynierskiej I i II stopnia
- Zostanie dyplomowanym wykładowcą SIMP
- Certyfikaty NOT poświadczające znajomość obcego języka technicznego
- KARTA ZAWODOWA INŻYNIERA EUROPEJSKIEGO
- Konkursy (adresowane też do dyplomantów studiów magisterskich i inżynierskich oraz promotorów prac dyplomowych), wyróżnienia, odznaczenia, dyplomy, nagrody SIMP, NOT.

 

Koszt roczny uczestnictwa w SIMP jest symboliczny (bo 30 zł / rok tj. 2.5 zł / miesiąc). Jeżeli student nie posiada środków w tej ilości może napisać pismo i będzie w całości zwolniony ze składki członkowskiej. Zebrane składki pozostają do dyspozycji Koła więc razem wykorzystamy je na różne inicjatywy związane z naszą działalnością: wycieczki do zakładów pracy posiadających Koła Zakładowe SIMP, wycieczki integracyjne (np. wspólne ognisko, grzybobranie …).

 

Zachęcamy do wstępowania w szeregi SIMP-u.

 

Deklaracja członkowska do pobrania w dwóch formatach: [.doc]    [.pdf]

 

Proszę wypełnić pierwszą stronę deklaracji i złożyć ją w Dziekanacie uczelni.
W przypadku pytań proszę o bezpośredni kontakt.