W dniu 14 kwietnia 2025 roku słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kamieniu Krajeńskim przy WSZŚ w Tucholi uczestniczyli w III Akademickiej Senioradzie Kulturalnej – Łączymy Pokolenia, zorganizowanej przez Bibliotekę UKW w Bydgoszczy oraz Kazimierzowski UTW.
Głównymi tematami, wokół których rozgrywały się poszczególne punkty programu, była Wielkanoc, muzyka i Unia Europejska.
W projekcie nie zabrakło występów artystycznych seniorów, studentów i licealistów. Wystawione były również stoiska z rękodziełem artystycznym oraz prace konkursowe „Najoryginalniejsze Jajko Wielkanocne”.
Uwagę słuchaczy skupiła interesująca prelekcja pt. „Bydgoszcz muzyką rozsławiona” związana z Bydgoskim Rokiem Muzyki.
Najważniejszy dla UTW w Kamieniu Krajeńskim był udział słuchaczy w Olimpiadzie Wiedzy Obywatelskiej, rozszerzonej o tematykę Unii Europejskiej. Uczestniczyły w niej z powodzeniem trzy zespoły dwuosobowe. Dwa z nich znalazły się na podium.
Jak każde z prezentowanych wydarzeń, Olimpiada ta również połączyła pokolenia.


